Nawigacja
Rok szkolny 2016/2017
Newsy

Bezpieczeństwo podczas wakacji - list Minister Anny Zalewskiej


23 czerwca - uroczystość pożegnania absolwentów. W godzinach popłudniowych pożegnaliśmy uczniów klas III, którzy ukończyli szkołę. Podczas uroczystości rozdane zostały nagrody i wyróżnienia. Wyświetlony został tradycyjny film o sukcesach sportowych. Uczniowie klas III wykonali na koniec poloneza.Konkurs "Bezpieczny powiat" - w tym roku w Doruchowie drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów naszego powiatu stanęły w szranki, aby walczyć i jak najlepsze miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Gierosz, Miłosz Cegiełka i Micheasz Wilgus. Po przejściu wszystkich konkurencji drużyna naszego gimnazjum zajęła II miejsce.


 

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tegoroczny Turniej odbył się w Szkole Podstawowej w  Grabowie n. Prosną. Reprezentacja naszej szkoły po zaciekłej walce zajęła II miejsce.


Władza „na wyciągnięcie ręki”

We wtorek 16 maja mieliśmy okazję gościć w skromnych progach kraszewickich szkół niezwykle miłego gościa. Na zaproszenie uczniów klasy szóstej z rewizytą przybyła pani poseł Bożena Henczyca. W kwietniu wspomniani wyżej uczniowie  mieli okazję „pomyszkować” w Sejmie RP. Pani poseł przyjęła nas iście po królewsku, czuliśmy się naprawdę oczekiwanymi gośćmi. Rolę gospodarza pełnił pan poseł Tomasz Kostuś, kolega z klubu poseł Henczycy.  Zobaczyliśmy miejsca znane nam do tej pory z telewizji, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat pracy posłów i urzędników sejmowych.

 

W spotkaniu na sali gimnastycznej uczestniczyli uczniowie klas piątych i szóstej szkoły podstawowej oraz klasy drugie gimnazjum. Odwiedziny pani poseł były okazją, by poznać kilka faktów z perspektywy jej własnego doświadczenia oraz wiele ciekawostek z życia prywatnego. Wiemy już, jak rozpoczęła się przygoda pani Henczycy z polityką, co jest najtrudniejsze w jej pracy, jak na co dzień pomaga ludziom, jaką była uczennicą i jakie były jej marzenia, kiedy była dzieckiem. Wiemy też, że od najmłodszych lat jest pisarką i prowadzi bloga, tylko w formie trochę już zapomnianej i niedocenianej, a mianowicie w formie pamiętnika.

 

Spotkanie zaliczamy do bardzo ciekawych. Miło wiedzieć, że jest w Warszawie ktoś, kto nas zna, pamięta o nas i stara się jak najlepiej dbać o nasze – obywateli – interesy.


                Dn. 24.04.2017r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Sport in meinem Leben” zorganizowanego przez II LO w Radomsku. Prezentacja multimedialna wykonana przez ucznia naszego gimnazjum Micheasza Wilkusa pod opieką nauczycielki języka niemieckiego Ewy Nowickiej została doceniona przez komisję. Gimnazjalista zajął III miejsce. Gratulujemy!


Projekt edukacyjny w naszej szkole. 25 kwietnia uczniowie klas II prezentowali projekt edykacyjny.
Temetem tegorocznego projektu był "Starożytna Grecja".                W kwietniu w naszym gimnazjum przeprowadzono zbiórkę zabawek i książek dla dzieci. Dn. 12.04.2017r. „dary” zostały przekazane na potrzeby oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Ostrzeszowie. Mamy nadzieję, że działania gimnazjalistów wniosą odrobinę radości w życie najmłodszych pacjentów przebywających w ostrzeszowskiej placówce. Organizatorem akcji była nauczycielka języka niemieckiego Ewa Nowicka. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy!W dniach 19 - 21 w naszej szkole odbywał się egzamin gimnazjalny. Uczniowie klas trzecich zmagali się z zadaniami w części humanistycznej, mataematyczno - przyrodniczej i językowej. Nasi jak wypadli nasi gimnazjaliści okaże się za kilka tygodni.


15 marca 2017 r. w Koźminie odbyły się Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego – w Piłce Ręcznej Dziewcząt – Gimnazjada 2017 o zasięgu rejonowym. Nasze dziewczęta które dwa  tygodnie wcześniej zostały mistrzyniami powiatu ostrzeszowskiego walczyły o wejście do zawodów wojewódzkich.

W zawodach uczestniczyły następujące gimnazja które wygrały zawody o zasięgu powiatowym: Gimnazjum z Kępna, Gimnazjum z Koźmina, Gimnazjum z Rozdrażewa, Gimnazjum z Kalisza, Gimnazjum z Opatówka, Gimnazjum z Czermina i Gimnazjum z Odolanowa. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy po 4 gimnazja i mecze rozgrywane były w grupach. Czas gry wynosił 2 razy po siedem minut. Pierwszy zespoły z danych grup awansowały do finału zawodów.

Wyniki poszczególnych spotkań naszego gimnazjum:

Gimnazjum Kraszewice – Gimnazjum Odolanów 3:2

Gimnazjum Kraszewice – Gimnazjum Koźmin 3:12

Gimnazjum Kraszewice – Gimnazjum Kalisz 4:4

            Niestety zajęliśmy 3 miejsce w naszej grupie i zostaliśmy sklasyfikowani na miejscu 5 w turnieju. Szkoda ostatniego meczu w grupie z Kaliszem w którym to na minutę przed końcem prowadziliśmy jednym golem i posiadaliśmy piłkę i niestety straciliśmy gola. W zawodach wzięły udział następujące dziewczyny: Dominika Jeziorna, Julia Piekielna, Ola Gierosz, Julia Więcław, Klaudia Ziętek, Oliwia Kowalczyk, Julita Adamska, Sonia Bednarz, Weronika Kubasik, Żaneta Konieczna, Magda Jangas, Natalia Krawczyk. Opiekunem na zawodach był p. Damian Gałka.


Co nowego w 6 Drużynie Harcerskiej w Kraszewicach?

Jak wszyscy wiemy, Dzień Myśli Braterskiej to dla harcerzy święto nadzwyczajne. W tym roku organizacją zajęła się drużyna z Sieroszewic. Wydarzenie rozpoczęła msza święta w Latowickim kościele. 24. lutego br. piętnaścioro harcerzy z 6DH wraz z druhnami i druhami z hufca spotkało się w sieroszewickiej sali gimnastycznej. Wręczyliśmy sobie wzajemnie pamiątkowe kartki, przedstawiliśmy naszą drużynę, śpiewaliśmy piosenki, po czym druh komendant wygłosił poruszającą gawędę. Mówił o istocie harcerstwa i wadze DMB. Po  świecowisku nadszedł czas na pląsy! Integracyjnym zabawom nie było końca - szaleliśmy do późnej nocy. Niestety, ranek przyszedł bardzo szybko. Kolejny dzień przywitaliśmy "belgijką". Po śniadaniu wyruszyliśmy z mapą w ręku w stronę Rogaszyc. Tam rozwiązywaliśmy zagadki związane z historią miejscowości. Co jest atrybutem św. Józefa? Kto jest patronem parafii? Jak nazywał się proboszcz? Nasi harcerze doskonale poradzili sobie z zadaniami i znaleźli odpowiedzi na wszystkie pytania. W nagrodę otrzymaliśmy pieczątki na naszych mapkach, z którymi możemy wybrać się na kolejne gry terenowe w Kaliszu i Gołuchowie. Powróciliśmy do "startu", zjedliśmy obiad i spakowaliśmy się. Wkrótce nastąpił apel kończący biwak, czas na podziękowania oraz błogosławieństwo tutejszego księdza. DMB upłynęło w niesamowitym tempie i świetnej atmosferze. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania!

3. marca br. na drużynowej zbiórce, harcerze z 6DH otrzymali nie lada wyzwanie! Zastępowi oraz przyboczna przygotowali dla nas grę miejską na terenie Kraszewic.
Podzieleni na grupy wyruszyliśmy w punkty zaznaczone na mapie. Wśród nich był cmentarz, na którym musieliśmy przedstawić się patrolującym harcerzom, używając języka migowego. Nieopodal banku, na przystanku i w parku odnaleźliśmy pytania dotyczące naszego hufca i historii harcerstwa. Na stadionie rozszyfrowaliśmy hasła zapisane alfabetem Morse'a, a zadanie przy supermarkecie wymagało od nas niemałego sprytu. O 19:45 stawiliśmy się w gimnazjum, aby podsumować patrol. Bardzo przyjemnie spędziliśmy czas integrując się i rozwiązując zagadki. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej zbiórki. Ciekawe, czym tym razem zaskoczy nas rada drużyny...

dh Aleksandra GieroszList rzecznika Praw Dziecka na temat cyberprzemocy i gier komputerowych

 


"Enjoy your meal"*

Jak poprosić o kartę, zamówić jedzenie czy prosić o rachunek w restauracji podczas wakacji zagranicznych? Tego uczyli się pierwszoklasiści podczas lekcji języka angielskiego. Zgodnie z zasadą "pokaż mi a zapamiętam; pozwól mi zrobić, a zrozumiem" mogli się wcielić w rolę kelnerów i klientów restauracji podczas lekcji projektowej. Z przygotowanego wcześniej menu wybierali potrawy, których mogli naprawdę skosztować. Sałatki owocowe, szaszłyki, sushi, galaretki - to tylko niektóre pozycje z bogatego menu, którego nie powstydziłaby się Magda Gessler. Było delicious*. 

Sabina Cichosz

*Smacznego!

* pyszne


Co nowego w 6 Drużynie Harcerskiej w Kraszewicach?

Jak wszyscy wiemy, Dzień Myśli Braterskiej to dla harcerzy święto nadzwyczajne. W tym roku organizacją zajęła się drużyna z Sieroszewic. Wydarzenie rozpoczęła msza święta
w Latowickim kościele. 24. lutego br. piętnaścioro harcerzy z 6DH wraz z druhnami i druhami z hufca spotkało się w sieroszewickiej sali gimnastycznej. Wręczyliśmy sobie wzajemnie pamiątkowe kartki, przedstawiliśmy naszą drużynę, śpiewaliśmy piosenki, po czym druh komendant wygłosił poruszającą gawędę. Mówił o istocie harcerstwa i wadze DMB. Po  świecowisku nadszedł czas na pląsy! Integracyjnym zabawom nie było końca - szaleliśmy do późnej nocy. Niestety, ranek przyszedł bardzo szybko. Kolejny dzień przywitaliśmy "belgijką". Po śniadaniu wyruszyliśmy z mapą w ręku w stronę Rogaszyc. Tam rozwiązywaliśmy zagadki związane z historią miejscowości. Co jest atrybutem św. Józefa? Kto jest patronem parafii? Jak nazywał się proboszcz? Nasi harcerze doskonale poradzili sobie z zadaniami i znaleźli odpowiedzi na wszystkie pytania. W nagrodę otrzymaliśmy pieczątki na naszych mapkach, z którymi możemy wybrać się na kolejne gry terenowe
w Kaliszu i Gołuchowie. Powróciliśmy do "startu", zjedliśmy obiad i spakowaliśmy się. Wkrótce nastąpił apel kończący biwak, czas na podziękowania oraz błogosławieństwo tutejszego księdza. DMB upłynęło w niesamowitym tempie i świetnej atmosferze. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania!

3. marca br. na drużynowej zbiórce, harcerze z 6DH otrzymali nie lada wyzwanie! Zastępowi oraz przyboczna przygotowali dla nas grę miejską na terenie Kraszewic.
Podzieleni na grupy wyruszyliśmy w punkty zaznaczone na mapie. Wśród nich był cmentarz, na którym musieliśmy przedstawić się patrolującym harcerzom, używając języka migowego. Nieopodal banku, na przystanku i w parku odnaleźliśmy pytania dotyczące naszego hufca i historii harcerstwa. Na stadionie rozszyfrowaliśmy hasła zapisane alfabetem Morse'a, a zadanie przy supermarkecie wymagało od nas niemałego sprytu. O 19:45 stawiliśmy się w gimnazjum, aby podsumować patrol. Bardzo przyjemnie spędziliśmy czas integrując się
i rozwiązując zagadki. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej zbiórki. Ciekawe, czym tym razem zaskoczy nas rada drużyny... 

dh Aleksandra Gierosz 


Miłość w poezji, piosence i tańcu- wieczornica w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Kraszewicach

     Serce jako symbol miłości było  motywem gminnej wieczornicy urządzonej przez gimnazjalistów w Kraszewicach w piątek 24 lutego 2017 r. Scenariusz uroczystości   przygotowała  polonistka Maria Ciołek. To, że sportowa na wskroś hala zamieniła się w przytulny salon, było dziełem pani Elżbiety Stempin. Dzięki kolorystyce, blaskowi świec, draperiom, bukietom róż i hasłu Bo na cóż życie bez miłości… widzowie - głównie rodzice, nauczyciele i młodzi wykonawcy - poczuli nastrój chwili.

     Program został pomyślany tak, by przybliżyć wartość i znaczenie miłości w życiu każdego człowieka - niezależnie od epoki, w której przyszło mu żyć. Młodzi kraszewiczanie w liczbie pięćdziesięciu  poradzili sobie z tym doskonale, budząc uznanie publiczności umiejętnościami recytatorskimi, tanecznymi, muzycznymi i wokalnymi.

     Narracja Oli Gierosz- „(…)świat bez miłości byłby pozbawiony wartości moralnych, piękna, porywów serca- poprzedziła melodeklamację Hymnu o miłości św. Pawła. Nie pominięto również klasyków - Mickiewicza, Leśmiana,Gałczyńskiego, Tuwima i wielu innych, dla których miłość była inspiracją do tworzenia.

     W porywie serc również śpiewano, tańczono i grano. Beata Dzięcielska czuła Miętę, Sebastian Ciomek pytał, Kto na ławce wyciął serce i wyznał, że kocha się w Ewie, a wcale nie uczniowski duet (Anna Gatkowska- anglistka i Maciej Zadka- muzyk) namalowali przyjęty z wielkim aplauzem  Jej portret - ongiś przebój Bogusława Meca. Warto także zauważyć gitarę w rękach  Huberta Kuświka.

     Talentem błysnęły również duety taneczne. Młoda para  w ślubnych strojach (Martyna Zadka i  Marcel Dudkiewicz) tańczyła przy wyrazistym akompaniamencie wokalnym Dominiki Jeziornej (Windą do nieba  zespołu  Dwa Plus Jeden), zaś walc w wykonaniu marionetek - Oliwii Tomali i Kacpra Zmyślonego przekonał, że pantomima może być także wyrazem uczuć - nawet w sercach lalek. O niełatwym uczuciu z disnejowskiej baśni Piękna i bestia opowiedziała w solowym tańcu Zuzanna  Chowańska.

       Kontrapunktem dla nastrojowych tańców uczniów szkoły podstawowej była żywiołowa belgijka - nawiązujący do tradycji celtyckiej układ łączący tancerzy różnej płci, wzrostu i temperamentu, o co przede wszystkim w tej choreografii chodzi. Rock n’ rollem zaś popisywali się Ola Gierosz i Marcel Dudkiewicz, łącząc go z elementami twista.

     Na zakończenie solowa piosenka wykonana przez Dominikę Jeziorną (Przetańczyć z tobą chcę całą noc  Anny Jantar) stała się zaproszeniem do wspólnego tańca gości i wykonawców. I nie było, mówiąc językiem młodzieży - zmiłuj się. Na parkiet ruszyli m. in.- dyrektorzy szkół - Maria Sobieraj i Robert Dziwiński, przewodniczący Rady Gminy Artur Chowański, państwo Maria i Waldemar Ciołkowie. Mniej roztańczona publiczność mogła natomiast popisać się znajomością piosenek biesiadnych  z sercem w temacie, których teksty wręczyli gimnazjaliści. Zbiorowemu śpiewowi akompaniowali akordeoniści - Andrzej Jany i Maciej Zadka.

     Atmosferę podgrzały jeszcze kawa, herbata  i pyszne domowe ciasta upieczone przez rodziców gimnazjalistów, a serwowane w blasku świec.

    I tak oto biesiada serc dobiegła końca. Dyrektor gimnazjum Maria Sobieraj z serca (a jakże!) pięknie dziękowała pomysłodawczyni i organizatorce, wykonawcom, autorce dekoracji oraz rodzicom, na  których wsparcie mogą zawsze liczyć i dzieci, i szkoła.


Ferie, ferie… i po feriach.

 

Kto powiedział, że ferie są nudne?

 

Gimnazjaliści  z Kraszewic spędzili tegoroczną zimową przerwę aktywnie.  Alternatywą dla komputera i domowych kapci były wycieczki i zajęcia sportowo – artystyczne.

 

Miłośnicy lekkoatletyki mogli doskonalić swe umiejętności pod okiem pana Dawida Sobieraja a zwolennicy piłki koszykowej wyciskali siódme poty wraz z nauczycielem Jackiem Puchałą. Ponadto sportowcy mieli szansę wziąć udział w obozie w Szklarskiej Porębie, gdzie ćwiczyli wszystkie partie mięśni, nawet te, o których istnieniu nie mieli pojęcia. Obóz prowadził pan Dawid Sobieraj. Zajęcia sportowe w ramach projektu Szkolny Klub Sportowy prowadzili panowie Damian Gałka i Jacek Puchała.

 

Dla uczniów nieskorych do wyczynów lekkoatletycznych i koszykarskich przygotowaliśmy wyjazd do Jump Parku w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki temu podskoki, przewrotki i salta nasi uczniowie mają wyćwiczone do perfekcji.

To dla ciała, a co dla ducha? Ogromną popularnością cieszyły się warsztaty makijażu. Każda z nas przecież pragnie być najpiękniejsza.  Jak ukryć mankamenty urody, a wyeksponować atuty uczyła płeć piękną pani Marta Chowańska.

 

Śpiewać każdy może, twierdzi nauczyciel muzyki pan Maciej Zadka. Dlatego dla tych z zacięciem wokalnym prowadził zajęcia w pierwszym tygodniu ferii. Od tego czasu arie słychać codziennie na szkolnym korytarzu. 

 

Przejażdżki autokarowe zafundował nam w tym roku Urząd Gminy – dziękujemy!

 


Elementarz dobrych manier

„Uprzejmości,  konwenanse, masz nauczyć się dziś szansę: o czym warto jest pamiętać, tak na co dzień i od święta. Z etykietą dobry humor wkrótce staną się twą dumą!”

Od maja do listopada 2016 r. 20 uczniów Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Kraszewicach wzięło udział w projekcie współfinansowanym z funduszy pozyskanych z Fundacji Bank Dziecięcych Uśmiechów Banku Zachodniego BZ WBK S.A. Projekt nosił tytuł ,,Obycie ułatwia start w dorosłe życie”.

Projekt ten miał na celu nauczyć nas, jak zachowywać się odpowiednio w różnych miejscach publicznych np. w teatrze, w restauracji. W ramach projektu prowadzone były różnorodne zajęcia. Jednym z nich były zajęcia warsztatowe z profesjonalnym trenerem, które miały na celu nauczyć nas samoakceptacji. Odbywały się również zajęcia w szkole, podczas których opracowaliśmy zasady kulturalnego zachowania, również  w języku angielskim.  Zajęcia warsztatowe w oddziałach w Jeleniach pokazały nam, jak istotna jest integracja z dziećmi niepełnosprawnymi i ile radości może dać nam wszystkim wspólna praca i zabawa.

 


Klasyfikacja za I okres

Średnia szkoły - 3,4


Średnia klas

1. IIb - 3,64

2. I - 3,58

3. IIIa - 3,47

4. IIIb - 3,18

5. IIa - 3,16

Liczba ocen:

celujący - 113

bardzo dobry - 214

dobry - 402

dostateczny - 441

dopuszczający - 431

niedostateczny - 28


Oceny z zachowania

wzorowe - 9

bardzo dobre - 32

dobre - 41

poprawne - 26


nieodpowiednie -3

naganne - 1


Uczniowie najlepsi:

 L.p.

 Nazwisko i imię

 Klasa

 Średnia

 Zachowanie

1

 Migasiewicz Wiktoria

 I

 4,93

 wzorowe

 2

 Wysota Natalia

 I

 4,8

 wzorowe

 3

 Białas Julia

 IIIa

 4,78

 wzorowe

 4

 Dzięcielska Beata

 IIb

 4,67

 wzorowe

 5

 Cegiełka Miłosz

 IIa

 4,6

 b. dobre

 6

 Krzywaźnia Kacper

 IIb

 4,6

 b. dobre

 7

 Krawczyk Patrycja

 IIa

 4,53

 wzorowe

 8

 Zadka Kinga

 IIb

 4,53

 wzorowe

 9

 Kowalczyk Oliwia

 I

 4,5

 wzorowe

 

 Wystawy w gimnazjum w I okresie roku 2016/2017

wrzesień – listopad

Wystawa poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi

Wystawa starych książek

Wystawa prac plastycznych (zmieniana na bieżąco)

Wystawa plastyczna na ilustrację książki

Wystawa pt. „Szkoła dawniej dziś i za sto lat”

Wystawa z okazji Święta Niepodległości

Całoroczna wystawa pucharów i dyplomów zdobytych przez uczniów

Prezentacja pamiątek olimpijskich w Izbie pamięci Olimpijskiej (cały rok)

Galeria gwiazd – prezentacja całoroczna

Całoroczna prezentacja narzędzi regionalnych – sala nr 13

Systematyczna wystawa plakatów w Sali nr 14 na temat szkodliwości palenia tytoniu

Wystawa portretów pisarzy polskich i światowych – biblioteka (cały rok).


 

         W dniu 10 listopada ulicami Kraszewic rozegrany został XIII Powiatowy Sztafetowy Bieg Niepodległościowy z udziałem 14 szkół. Biegacze rywalizowali w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów i szkół  ponadgimnazjalnych.

 

Klasyfikacja końcowa:

 

Szkoły podstawowe:

1. Kraszewice

2. Mikstat

3. Mąkoszyce

4. Czajków

5. Sobiesęki

Gimnazja:

1. Mikstat

2. Kobyla Góra I

3. Kraszewice I

4. Kraszewice II

5. Kobyla Góra II

6. Czajków

Szkoły ponadgimnazjalne:

1. ZS nr I

2. ZS nr 1 II

3. ZS nr 1 III

 

W klasyfikacji indywidualnej w kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce zajęła uczennica
z Kraszewic Weronika Kubasik. Bieg zorganizowany został przez nauczycieli wychowania fizycznego.

 


Mikstacka „Pyrka”

Druhny i druhowie 6 DH im. Stefana Czarnieckiego przy Gimnazjum  z Kraszewic zostali zaproszeni przez harcerzy 1 Szczepu Ziemi Mikstackiej im. Powstańców Wielkopolskich do udziału w rajdzie „Pyrka 2016”.

Mimo niezbyt sprzyjającej aury spędziliśmy czas niezwykle przyjemnie. Pierwszy dzień zakończyliśmy świecowiskiem, po którym odbyły się pląsy i inne ciekawe zabawy. Nie obyło się bez nocnego alarmu, podczas którego uczyliśmy się m. in. określania kierunków świata czytając z położenia gwiazd. 

Następnego dnia odbyła się gra terenowa z wieloma interesującymi zadaniami do wykonania.  Przydała się znajomość węzłów, umiejętność kamuflowania się w terenie, znajomość udzielania pierwszej pomocy.  Mieliśmy również okazję nawiązać wiele nowych znajomości i zacieśnić przyjaźń
z przedstawicielami braci harcerskiej z innych drużyn.

Pierwsze nocowanie w terenie w tym roku harcerskim uznajemy za bardzo udane. Dziękujemy druhom i druhnom z Mikstatu za zaproszenie.

dh Sabina Cichosz

 


19 października 2016r. w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Kraszewicach zgodnie z tradycją odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uroczystość ta ma na celu bliższe poznanie naszych pierwszaków i  przyjęcie ich w szeregi gimnazjalistów.

 Zaczęliśmy od rana. Już w wejściu do szkoły na „kotki” przebrane na wzór postaci Shreka i baletnic, czekał tajemniczy napój, a korytarz ozdobiony balonami i plakatami wprowadził ich w wesoły nastrój. Gdy wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej, uczniowie klas drugich przystąpili do „kocenia”. Na każdego pierwszaka czekało zadanie. Wśród nich znalazły się: taniec  hula, picie mleka bez użycia rąk
i ubijanie piany z białek.  Na koniec  wszyscy wybraliśmy się na paradę po naszej miejscowości . Nasi nowi uczniowie ze szkoły wyszli  zmęczeni, ale szczęśliwi.

Po południu spotkaliśmy się ponownie, tym razem z rodzicami, przedstawicielami  władz, przyjaciółmi szkoły i rodzicami. Część oficjalną rozpoczęło wystąpienie klasy pierwszej.  Udowodnili nam, że potrafią wykazać się kreatywnością i dobrą grą aktorską.  Po przedstawieniu głos zabrali drugoklasiści, którzy znów poddali „koty” próbie. Tym razem sprawdzili ich wiedzę o szkole oraz utalentowanie wokalne. Do wyzwań zaangażowani byli również rodzice. Wstąpienie „świeżaków” przypieczętowało uroczyste ślubowanie. Aby podsumować dzisiejszy dzień wszyscy udali się na poczęstunek. Otrzęsiny zakończyła udana dyskoteka.

Galeria zdjęć

Admin dnia wrzesień 08 2016 16:58:42 · Drukuj
Rok szkolny 2015/2016
Newsy
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017
01 września 2016 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani dyrektor powitała serdecznie przybyłych gościu, rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniów.
W szkole uczy się obecnie 113 uczniów, w tym 23 w klasie I. Uczniom klasy I pani dyrektor złożyła serdeczne życzenia pomyślności w nauce.
Z okazji 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej p. Wanda Noweta wygłosiła okolicznościowy referat a p. Dawid Sobieraj oraz uczniowie   Remigiusz Krzewiński i Kacper Jastrzębski wzięli udział w Sztafecie Pokoju w Wielunia do Ostrzeszowa.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Wyniki nauczania:

Średnia szkoły 3,48

Średnia klas"
Ia - 3,17
Ib - 3,67
IIa - 3,40
IIb - 3,15
IIIa - 3,76
IIIb - 3,77

Liczba ocen:
celujących - 101
bardzo dobrych - 391
dobrych - 518
dostatecznych - 586
dopuszczających - 502
niedostatecznych - 26

Oceny z zachowania:

wzorowych - 9
bardzo dobrych - 37
dobrych - 43
poprawnych - 33
nieodpowiednich - 6
nagannych - 3

21 czerwca 17 uczniów naszej szkoły brało udział w warsztatach prowadzonych przez autorkę Teatru Kaliskiego w ramach projektu "Bank dziecięcych uśmiechów".

16 czerwca udział 3 harcerzy i p. Wandy Noweta w Sesji Rady Powiatu.

W minioną niedzielę tj. 05 czerwca odbyły się gminne obchody Dnia Dziecka. Na Kraszewickim stadionie ustawiono wiele atrakcji dla najmłodszych i starszych dzieci. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Dla każdego dziecka były lody, napoje kiełbaska. Kto miał szczęście mógł wylosować jedną z wielu nagród w loterii fantowej.

Bardzo miło nam poinformować, że Julia Idzikowska została laureatką X Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień".
10 czerwca 2016 w Sali Lustrzanej PAN odbędzie się uroczystość wręczenia nagród.
Serdecznie gratulujemy Julce oraz p. M. Warszawskiej, która przygotowywała Julkę do konkursu.

25 maja 2016 - dzień projektów w naszej szkole. Dzisiaj uczniowie las II prezentują swoje projekty edukacyjne. Zgłoszonych zostało 12 grup, które prezentują swoją pracę. Tematem przewodnim tegorocznych projektów jest "Muzyka".

W dniu 02 czerwca uczestnicy Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu drogowego brali udział w wycieczce do SkodaAutoLab w Poznaniu. Jak widać na załączonych zdjęciach, z bliska można było zobaczyć i przekonać się jaki wpływ na nasze bezpieczeństwo mają zapięte pasy oraz co dzieje się podczas dachowania samochodu. Wrażenia są niesamowite i wszystkim polecamy odwiedziny w tym osobliwym laboratorium.
zdjęcia

Cała Polska biega - film

To już kolejny rok z rzędu, w którym społeczność Kraszewic przystąpiła do sportowej akcji jaką jest Weekend Polska Biega. W miniony piątek do Kraszewic przyjechało aż 225 osób, aby wspólnie pokonać dystans około 1500 m i uczestniczyć w tym biegowym święcie.


W dniach 16, 17, 18 maja przeprowadzono próbną ewakuację budynku gimnazjum. Powodem był "rozpylony gaz".


11.05.2016
XV Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski Poezji o Wojnie i Okupacji.
W konkursie wzięło udział 9 uczniów z Gimnazjum nr 1 i 2 w Ostrzeszowie, Kobylej Góry, Siedlikowa i Kraszewic.
Po recytacjach utworów, komisja, którą stanowili wszyscy nauczyciele - opiekunowie wyłoniła zwycięzców, którymi okazali się:
1 miejsce Julia Idzikowska - Kraszewice
2 miejsce Monika Sulgan - Kraszewice
3 miejsce Sebastian Kozłowski - Kobyla Góra
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe a uczestnicy dyplomy.

Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Kraszewicach
pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Kraszewice
 
serdecznie zaprasza
wszystkich mieszkańców na
 
Gminny Wieczór Poetycko-Literacki,
 
który odbędzie się w czwartek 28 kwietnia 2016 r.
o godzinie 18:00 w Gimnazjum w Kraszewicach.04 kwietnia 2016 w Ostrzeszowie odbyły się "Dni Kultury Szkolnej". W kategorii recytacja wyróżnienie otrzymali Miłosz Cegiełka i Monika Sulgan. Gratulujemy !

W dniach 21-23 2016 marca odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne, które prowadził ksiądz Piotr Wróbel.

Każdy dzień rozpoczynał się mszą świętą.

21.03
  • Obyło się spotkanie klas II i III z P. Szelągiem.
  • tworzenie plakatów o uzależnieniach.
  • Przedstawienie "Sąd nad alkoholem.

22.03

  • Mecz w siatkówkę pomiędzy nauczycielami a uczniami.
  • Prezentacja i przedstawienie związane z 1050 rocznicą chrztu Polski.

23.03

  • Prezentacja scenek religijnych i plakatów na temat "Uczynki miłosierdzia wobec ciała i duszy".


20 marca 2016 Uczeń naszej szkoły Eryk Jen zajął I miejsce w konkursie  organizowanym przez OCK w kategorii gimnazjów "Strojne jajo". Gratulujemy !

W dniu 16-03-2016 r. odbyły się w Ostrowie Wlkp. Mistrzostwa Rejonu w Piłkę Ręczną Chłopców. W rozgrywkach uczestniczyło 8 zespołów. Nasi gimnazjaliści zajęli 5 miejsce.

W dniu 17-03-2016 r. odbyły się w Ostrowie Wlkp. Mistrzostwa Rejonu w Piłkę Ręczną Dziewcząt. W rozgrywkach uczestniczyło 7 zespołów. Nasi gimnazjaliści zajęli 5 miejsce.

W dniu 18-03-2016 r. odbyły się w Ostrowie Wlkp. Mistrzostwa Rejonu w Piłkę Koszykową Chłopców. W rozgrywkach uczestniczyło 8 zespołów. Nasi gimnazjaliści zajęli 2 miejsce.
Serdeczne gratulacje !!!
Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” w kraszewickim gimnazjum.

Z dużym zainteresowaniem braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kraszewicach odbyła  się żywa lekcja historii – „Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka”. Spotkanie miało miejsce 10 marca br. roku a zorganizowane zostało z inicjatywy p. Wandy Nowety –nauczycielki historii i wos-u.
W programie pokazu historycznego grupa Rekonstrukto przedstawiła m. in. obyczaje epoki szlacheckiej, kolekcje monet, uzbrojenie i metody walki – mini pojedynki, małe tortury – krzesło inkwizycyjne, proces czarownic - dawne prawo itp.
Każdy uczestnik mógł dużo wynieść z takiej lekcji, również osobiście zapoznać  się z rekwizytami i strojem, przygotowane było małe muzeum: kolekcja broni: szable, pistolety, rapiery, hakownice Młodsi koledzy chętnie brali udział w pokazie i świetnie się bawili. Lekcja historii przedstawiona w inny – eksperymentalny sposób.

W dniu 25. 02 br. w hali sportowej Gimnazjum w Kraszewicach rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Koszykowa Chłopców z udziałem czterech zespołów (Gimnazjum nr 1 Ostrzeszów, Gimnazjum nr 2 Ostrzeszów, Gimnazjum Kobyla Góra, Gimnazjum Kraszewice).

Wyniki poszczególnych spotkań:

Gimnazjum nr 1 Ostrzeszów - Gimnazjum Kraszewice – 9:38
Gimnazjum nr 2 Ostrzeszów - Gimnazjum Kobyla Góra – 21:13
Gimnazjum nr 1 Ostrzeszów  - Gimnazjum Kobyla Góra – 37: 9
Gimnazjum Kraszewice - Gimnazjum nr 2 Ostrzeszów – 40 : 11


Klasyfikacja końcowa:

1.    Gimnazjum Kraszewice
2.    Gimnazjum nr 2 Ostrzeszów
3.    Gimnazjum nr 1 Ostrzeszów
4.    Gimnazjum Kobyla Góra

Organizatorem rozgrywek był prezes UKS Jordanka Jacek Puchała.


HALOWE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI

          30 stycznia br. w Hali Lekkoatletycznej w Kaliszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski juniorów i juniorów młodszych w lekkoatletyce.

Dwa medale wywalczyli mieszkańcy naszej gminy:

Tytuł Halowego wice mistrza Wielkopolski w skoku wzwyż wywalczył Kacper Jastrzębski. Zawody w Kaliszu dla Kacpra były jednym ze sprawdzianów przed zbliżającymi się Halowym Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Spale. Kacper podczas Mistrzostw Polski wystartuje
w siedmioboju.

Drugim medalistą został absolwent naszej szkoły Sebastian Kozica (ZS Nr 1 w Ostrzeszowie), który tytuł wice mistrzowski wywalczył w biegu na dystansie 1000m.

W Halowych Mistrzostwach Wielkopolski udział wziął także inny uczeń naszego gimnazjum – Bartosz Garncarek, który uplasował się na 12 pozycji w biegu na 1 km.


Obozy sportowe podczas ferii zimowych.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w trzech obozach sportowych w Świeradowie Zdroju, Szklarskiej Porębie i Spale.


W dniu 10 stycznia uczniowie naszej szkoły zbierali pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas XXIV finału zbierała 23 644 zł 24 gr.


W zakładce "Dla uczniów",na naszej stronie, umieszczone zostały regulaminy "Laur ucznia" oraz "Uczeń Roku". Prosimy o zapoznanie się z nimi. Wszystkim chętnym, którzy będą ubiegać się o te laury życzymy powodzenia.


07 stycznia 2016 w Kobylej Górze odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek. I miejsce zajęła Dominika Jeziorna. Gratulujemy !


09 grudnia - uczennice klas III naszego Gimnazjum Julia Idzikowska i Monika Sulgan wzięły udział  w konkursie literackim organizowanym przez Centrum Pro Familia diecezji kaliskiej. Temat prac nadesłanych na konkurs brzmiał: "W mojej rodzinie uczę się przebaczać". Ogłoszenie wyników nastąpiło 05 grudnia w Diecezjalny Dzień Świętości Życia w Kaliszu. Uczennice Julia Idzikowska i Monika Sulgan  otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy. 


08 grudnia w naszej szkole odbył się Międzypowiatowy Turniej Streetballa Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Kraszewicach.

 

Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów z powiatów kaliskiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego.

Po zaciętej walce rywalizacja przedstawia się następująco:

I miejsce - Gimnazjum Kraszewice

II miejsce - Gimnazjum nr 1 Ostrzeszów

III  miejsce Gimnazjum nr 2 Ostrzeszów

IV miejsce - Gimnazjum Brzeziny

V miejsce - Gimnazjum Kobyla Góra

VI miejsce - Gimnazjum Mikstat

VII miejsce - Gimnazjum Dębnica.

Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze mi miał na celu przede wszystkim popularyzację piłki koszykowej, promowanie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzenia czasu oraz podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Gimnazjaliści  z Kraszewic w Teatrze Muzycznym w Łodzi

W ramach edukacji muzycznej i teatralnej   młodzież gimnazjalna w dn. 28.11.2015r.  obejrzała w Teatrze Muzycznym w Łodzi spektakl komediowo – muzyczny „ Sen nocy (nie) letniej”  oparty na motywach „Snu nocy letniej” Williama Szekspira w przekładzie Stanisława Barańczaka.


Rogoźno

W dn. 23-17.11.2015 roku uczniowie klas trzecich i drugich wraz z nauczycielkami( Maria Kędzia, Ewa Nowicka i Maria Kędzia ) przebywali na turnusie profilaktycznym  w Regionalnym Centrum Profilaktyki  Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w  Rogoźnie . Tematyka zajęć  obejmowała: profilaktykę   uzależnień: alkoholizmu, nikotynizmu, narkomanii, uzależnienia od komputera i Internetu . Podczas zajęć  uczniowie rozwijali  kluczowe umiejętności życiowe( rozwiązywanie konfliktów, rozwijanie komunikacji, nauka tolerancji, uczestnictwo w grupie, organizacja czasu wolnego,  radzenie sobie ze stresem). Gimnazjaliści wzięli również udział w profilaktycznych działaniach alternatywnych, takich jak:  trening twórczości techniką decoupage, kurs gotowania , zajęcia i zabawy integracyjne, wizyta w muzeum, filmy profilaktyczne.


 

18 listopada. Do szkoły przywieziono jabłka w ramach pomocy Unii Europejskiej dla polskich sadowników w związku z embargiem Rosji na Polska żywność.


Images: newsXII Uliczny Sztafetowy Bieg Niepodległościowy
w Kraszewicach

09.11. br w Kraszewicach odbyły się już 12 Uliczne Sztafetowe Biegi z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorem imprezy było Gimnazjum im Polskich Olimpijczyków w Kraszewicach oraz Urząd Gminy Kraszewice.

Rywalizacja odbywała się drużynowo w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prowadzono także klasyfikację indywidualna zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców we wszystkich wyżej wymienionych kategoriach.

Trasa liczyła 800m a sztafeta składała się z 4 dziewcząt i 4 chłopców biegających na zmianę (bieg rozpoczynała dziewczyna). Łącznie do rywalizacji przystąpiło aż 17 ekip z powiatów Ostrzeszowskiego, Ostrowskiego i Kaliskiego. Szkoły podstawowe rywalizowały o puchar Wójta Gminy Kraszewice – wręczał Wójt Paweł Koprowski. Gimnazja o puchar Powiatowego SZS w Ostrzeszowie – wręczył Pan Alojzy Kabat. Szkoły ponadgimnazjalne o puchar Przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS w Ostrzeszowie – wręczał Pan Edmund Tetlak.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor Gimnazjum Pani Maria Sobieraj a rywalizację rozpoczął lokalny bieg dzieci klas 2 i 3 szkół podstawowych z Kraszewic i Kuźnicy Grabowskiej – wszystkie dzieci w tym biegu otrzymały medale ufundowane przez Przewodniczącą Rady Powiatu w Ostrzeszowie Panią Mariannę Powązkę.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali policjanci z KP Policji w Ostrzeszowie, ochotnicy OSP w Kraszewicach oraz harcerze z gimnazjum.KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

Sz" align="center">1. ZS Nr 1 Ostrzeszów I – 18:24

2. ZS Nr 1 Ostrzeszów II – 18:32

3. UKS „Zjednoczeni” – 19:14


Dawid Sobieraj


Zdjęcia


news: 16.JPG

A SPOOK-TACULAR HALLOWEEN PARTY

26 października uczniowie klas drugich z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków uczestniczyli w lekcji otwartej. Tematem przewodnim było importowane zza oceanu święto, a mianowicie Halloween.

Osiemnastu śmiałków na czele z nauczycielką języka angielskiego (autorką artykułu), dzielnie stawiło czoła wiedźmom, wampirom, nietoperzom, upiorom  i innym dziwnym i przerażającym stworom. Uczniowie oprócz gier i zabaw językowych, przygotowali zadania dla gości. Wycinano więc lampiony z dyni, przypinano atrybuty wiedźmie i czarnemu  kotu, odgadywano za pomocą zmysłu dotyku części ciała ludzkiego, których substytutami były różne produkty żywnościowe, doskonale imitujące gałki oczne, krew, palce, i inne.  Najwięcej emocji wzbudził wyścig czarownic na miotłach, w które wcieliły się nasze piękne panie. A wszystko to w blasku migoczących świec i przy wtórze upiornej muzyki, przerywanej nieustannie krzykami, odgłosami wycia i … pękających balonów.


Zabawę wieńczyła uczta, na którą składały się „strasznie” pyszne paluszki wiedźmy oraz poncz czarownic na wywarze z ….. Może lepiej nie wiedzieć z czego ;-) w którym pływały nie oka (jak w rosole), a oczy.

Sabina Cichosz


Images: ślubowanie.jpgDnia 14 października 2015r. w naszym Gimnazjum, zgodnie z tradycją, odbyła się uroczystość otrzęsin klas pierwszych.
Do południa uczniowie gimnazjum mogli oglądać zmagania młodszych kolegów i koleżanek w otrzęsinowych konkurencjach. Pierwszacy prezentowali również przed całą szkołą swoje otrzęsinowe stroje. W tym roku uczniowie mieli nie lada wyzwanie. Dziewczyny musiały wystąpić w strojach klaunów i egipskich księżniczek, natomiast chłopcy musieli przebrać się za królewny oraz hipisów.
O godz. 17:00 rozpoczęła się część oficjalna. Uczniowie klas pierwszych ponownie zmagali się w zadaniach, w których uczestniczyli także rodzice i nauczyciele. Po oficjalnym pasowaniu na ucznia Gimnazjum w Kraszewicach, zgromadzeni goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a uczniowie na zabawę zorganizowaną dla klas I i II.


Galeria


 

 15 lecie Drużyny Harcerskiej

„Czuwaj!” – zawsze gotowi do służby. 15-lecie drużyny harcerskiej w Kraszewicach. W sobotę  3 października br. jubileusz 15 –lecia obchodziła drużyna harcerska im. Stefana Czarnieckiego z Kraszewic. Drużynowa Wanda Noweta starannie zadbała o piękną i podniosłą oprawę tej uroczystości, którą rozpoczęła msza św. polowa w intencji harcerzy, a także śp. komendanta Jana Kędzi.

zdjęcia


Bijemy rekord Guinesa na Orliku w Kraszewicach !!!

Kliknij tutaj

Wielki dzień w naszej szkole!!!

Nasz kolega Kacper Jastrzębski został Wicemistrzem Polski Młodzików w sześcioboju.
Zawody rozegrane zostały w Rzeszowie w dniach 26-27 września.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie i nauce.

24 września wizyta policji z prelekcją o dopalaczach

21 września w naszej szkole odbyła się pokaz na rzecz chorego kolegi.
oto kilka zdjęć

11 września - rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy o Policji. Drużyna w składzie Aleksandra Gierosz, Karolina Załęcka i Micheasz Wilkus zajęła I miejsce.


09 września Narodowe czytanie "Lalki"

 


 Images: ola.jpg

Twórczość literacka Aleksandry Gierosz została dostrzeżona i doceniona przez redakcję Victora Gimnazjalisty.  W   numerze  17/ 2015 s. 10- 11 tego czasopisma  zostało opublikowane opowiadanie gimnazjalistki  pt. „Zosia- dziewczynka, która przewróciła świat go góry nogami”, w którym autorka w niezwykły sposób opowiada , czym jest siostrzana miłość i lęk o najmłodszego członka rodziny.

 


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 


1. SP Mikstat – 23:30
2. SP Mąkoszyce – 23:48

3. SP Czajków – 24:27

4. SP Kraszewice – 24:50

5. SP Dębnica – 25:24

6. SP Sobiesęki – 26:20

7. SP Kuźnica Grabowska – 26:56


Gimnazja

1. Gim. Kobyla Góra – 19:20

2. Gim. Kraszewice I – 20:23

3. Gim. Mikstat – 20:41

4. Gim. Kraszewice II – 21:42

5. Gim. Brzeziny – 22:10

6. Gim. Czajków – 23:02

7. Gim. Dębnica – 23:38


Szkoły ponadgimnazjalne

Rok szkolny rozpoczęliśmy mszą świętą o godzinie 800.

Następnie zgodnie z ceremoniałem szkoły wprowadzono sztandar, wciągnięto flagę olimpijską oraz zapalono znicz. Odczytano życzenia Rzecznika Praw Dziecka, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

W naszej szkole uczy się 131 uczniów w sześciu oddziałach.

Szczególnie ciepło pani dyrektor powitała uczniów klas I. Wyraziła nadzieję, że będą się dobrze czuli w murach naszej szkoły.

 Chwilą ciszy uczczono 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Przedstawiciele naszej szkoły brali również udział w "Sztafecie Pokoju" z Wielunia do Ostrzeszowa (Dawid Sobieraj i Łukasz Krupa).

Admin dnia wrzesień 01 2015 11:31:19 · Drukuj
Rok szkolny 2014/2015
Newsy

26.06. Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

W dniu dzisiejszym pożegnaliśmy absolwentów. Zaczynają się upragnione wakacje.

Średnia szkoły - 3,6

Średnia klas:

Ia - 3,77

Ib - 3,49

IIa - 3,52

IIb - 3,4

IIIa - 3,87

IIIb - 3,52


Liczba ocen:

celujących - 69 (3,2%)

bardzo dobrych - 470 (21,68%)

dobrych - 547 (25,23%)

dostatecznych - 642 (29,61%)

dopuszczających - 433 (19,97%)

niedostatecznych - 7 (1,5%)

Oceny z zachowania:25.06.2015 Pożegnanie absolwentów. Na uroczystości pokazany został film o osiągnięciach sportowych. Rozdano nagrody za osiągnięcia w nauce, sporcie i konkursach przedmiotowych. Najlepszych uczniów uhonorowano wpisem do złotej księgi. Są to:

Marta Warszawska

Karolina Załęcka

Aleksandra Bednarek

Natalia Kolińska

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów :-)


Julia Idzikowska i Maria Ciołek w Polskim Komitecie Olimpijskim

artykuł


SPOTKANIA Z MŁODZIEŻĄ W KRASZEWICKIM
 GIMNAZJUM

Co roku w Gimnazjum im Polskich Olimpijczyków w Kraszewicach odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi. Tym razem z inicjatywy p .Wandy Noweta – nauczycielki historii i wos-u w nasze mury zostali zaproszeni p. Mariusz Ciechanowski i p. Paweł Koprowski.

 W dniu 11 czerwca br. gościł u nas p. Paweł Koprowski - wójt gminy Kraszewice. Przedstawił uczniom dotychczasowe działania gminy po jego wyborze na stanowisko wójta, czyli od grudnia 2014 do czerwca br., a także plany na przyszłość. Nawiązał do najbardziej priorytetowych zadań, które czekają na realizację w najbliższych latach.
W końcowym wystąpieniu - jak zawsze – młodzież mogła zadawać pytania dotyczące swojego lokalnego środowiska. Pan wójt zwrócił się do młodzieży z apelem, aby przekazywała swoje sugestie na temat zagospodarowania terenów gminy, organizowania imprez dla społeczności lokalnej; a przede wszystkim sygnalizowała potrzeby młodzieży. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem za rok.

 Pan Mariusz Ciechanowski jest starszym chorążym – weteranem wojsk lotniczych. Walczył w Afganistanie i Syrii. Swoje przeżycia z tamtego okresu opowiedział w sposób bardzo interesujący i absorbujący młodzież, ponieważ zachęcał do udziału zarówno
w dyskusji jak i pokazie. Swoje wystąpienie wzbogacił pokazem filmu i różnego rodzaju  akcesoriami tamtej kultury. Spotkanie odbyło się 15 maja br. i cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży.


 


07 czerwca nFestyna kraszewickim stadionie odbył się "Dzień Dziecka". Na festynie nie brakowało wielu konkursów i innych atrakcji. Uczniowie dostali lody, sok i kiełbaskę. Odbyła się również loteria fantowa. Nagrodami głównymi były tablety, bony towarowe. Dla młodszych uczniów był dmuchany zamek oraz "latające rowery". Ponadto wszyscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach i konkurencjach sportowych takich jak: przeciąganie liny, skok w dal, strzelanie z wiatrówki i z łuk,u szachy, rzucanie lotkami. Co widać na fotografiach w galerii.
Inicjatorem całego przedsięwzięcia był Wójt gminy Kraszewice a nauczyciele i rodzice wszystkich szkół i przedszkola w gminie włączyli się czynnie w jego realizację.

 

Finał projektu Comenius „European links through e-t@les” w Vilafranca del Penedes w Hiszpanii

Wnews: b.JPG dniach 26.04.- 30.04.2015 r. trzy uczennice Marta Warszawska, Weronika Warszawska i Julia Idzikowska wraz z opiekunami panią Anna Gatkowską, Marią Ciołek i Marią Kędzia uczestniczyły w spotkaniu finałowym projektu Comenius European links through e -t@les, które odbyło się w Vilafranca del Penedes w Hiszpanii. Oprócz reprezentantów naszego gimnazjum w spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele i uczniowie z Belgii i Danii.

Program spotkania był ściśle związany z realizacją projektu, który dotyczył legendarnych bohaterów i legend z nimi związanych, ważnych dla historii krajów partnerskich. W związku z tym odkrywaliśmy życiorysy legendarnych bohaterów i patronów Katalonii i zwyczaje z nimi związane (zwiedzanie Barcelony śladami św. Jerzego, ozdobienie koszulek symbolem czerwonej róży, pamiątkowe książki z życzeniami uczestników spotkania „The Book of Wishes”,  wykonanie biżuterii w barwach Katalonii). Na spotkaniu uczniowie wypracowali produkt końcowy w postaci wspólnego dla wszystkich uczestników legendarnego  bohatera (legendę, wartości moralne, wizerunek, piosenkę), stronę facebook oraz arkusz ewaluacyjny spotkania i całego projektu w postaci ankiety online.
W programie kulturalno-rozrywkowym znalazła się nauka tańca, budowanie ludzkich wież, wspólna kolacja pożegnalna oraz wycieczki do malowniczych nadmorskich miejscowości."POLSKA BIEGA" w KRASZEWICACH

W minioImages: newsny weekend w całej Polsce odbywały się biegi rozgrywane w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Na biegowej mapie Polski nie mogło zabraknąć miejscowości z naszego powiatu. Akcja biegowa na naszym terenie rozpoczęła się w piątek 22.05. 2015

Organizatorami imprezy w Kraszewicach było Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków na czele z Panią Dyrektor Marią Sobieraj oraz Urząd Gminy w Kraszewicach, który reprezentował wójt gminy Pan Paweł Koprowski, kierownikiem imprezy był Pan Dawid Sobieraj. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z OSP Kraszewice.

            Organizatorzy postawili sobie dwa cele, pierwszy z nich to bieganie dla przyjemności a drugi pobicie rekordu uczestników (w 2014 roku 198 uczestników). Oba cele zostały zrealizowane, dla przyjemności biegali młodzi i nieco starsi, dyrektorzy Kraszewickich Szkół, Wójt Gminy, ksiądz, radni a przede wszystkim mieszkańcy Kraszewic i pobliskich miejscowości. Ostateczna liczba uczestników wyniosła 244 biegaczy!!! Najmłodszą zawodniczką została niespełna dwu letnia Laura Kruszakin z Głuszyny a najstarszymi zawodniczkami Panie Helena Witecka i Kazimiera Kuświk obie z Kraszewic.

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejna edycje, która odbędzie się za rok.


18-21 maja grupa uczniów klas III brała udział w wycieczce do Krakowa. Zwiedzaliśmy również Wadowice (Muzeum Jana Pawła II) oraz okolice Ojcowa,Pieskowej Skały. W Krakowie byliśmy na Wawelu oraz na rynku.

XIV Międzygimnazjalny Konkurs Poezji Wojennej


Prawybory prezydenckie w naszej szkole.

Z inicjatywy p. Wandy Nowerta - nauczycielki historii i WOS odbyły się prawybory prezydenckie.To już nasze kolejne cykliczne działanie, które organizujemy od 2005 roku dla społeczności gimnazjalnej.

Głównym celem działań jest zapoznanie uczniów z procedurą głosowania, podejmowania decyzji i stosowania jej w praktyce, także pokazania jak ważny jest udział w samych wyborach i jak ważna jest frekwencja.

Komisja wyborcza:
Weronika Warszawska,
Karolina Załęcka,

Ewa Nowicka,
Jolanta Grabowska,
Martyna Cichosz.

Po przeliczeniu głosów ogłosiła następujące wyniki:

Andrzej Duda - 33 głosy,
Paweł Kukiz - 26 głosów,
Janusz Korwin Mikke - 22 głosy,
Bronisław Komorowski - 21 glosów,
P. Tanajno - 10,
M. Ogórek - 7,
A. Jarubas - 3,
J. Palikot - 3,
G. Braun - 1,
J. Wilk - 0,
M. Kowalski - 0.
Ciekawe czy prawdziwe wyniki wyborów pokryją się z naszymi.

Images: news

Od 14 do 17 kwietnia odbywał się w naszej

szkole egzamin gimnazjalny dla uczniów klas III.
W egzaminie brało udział 42 uczniów. Jest to ważny egzamin i jego wyniki są wyznacznikiem zdobytej w gimnazjum wiedzy.

zdjęcia 

Images: 2.jpg
24 marca dotarły do naszej szkoły jabłka, które pozyskane zostały z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Szkoła ma możliwość pozyskania i rozdysponowania wśród uczniów jabłek objętych embargiem Federacji Rosyjskiej.
9 kwietnia do naszej szkoły dotarła druga dostawa owoców. Wszystkim życzymy smacznego.

Międzynarodowa współpraca z Help4Kids

GimnazjumImages: im. Polskich  Olimpijczyków w Kraszewicach po raz kolejny wychodzi z pomocą do potrzebujących. Dzięki staraniom pedagoga szkolnego, Mateusza Mosia i przy wsparciu dyrektor szkoły Marii Sobieraj oraz nauczyciela języka niemieckiego, Ewy Nowickiej szkoła nawiązała współpracę z fundacją non-profit HELP4KIDS.

W dniu 22 marca br. Kraszewice odwiedzili przedstawiciele fundacji Rolf i Manuel z Hamburga. Fundacja, która do tej pory współpracuje z szkołami i placówkami wychowawczymi w Jarocinie, Zakrzewie, Górze czy Żerkowie będzie współpracowała także z Kraszewicami. Podczas pierwszego spotkania zaproszeni goście zwiedzili szkołę oraz miejscowość Kraszewice, ale przede wszystkim chcieli zapoznać się z faktycznymi potrzebami i wspólnie zastanowić się jak tym potrzeba sprostać.

Jak podczas rozmowy wielokrotnie podkreślał Rolf, działania na rzecz pomocy właśnie dzieciom wpisują się w politykę jaka przyświeca fundacji. Wizyta miała podniosły charakter m. in dzięki obecności wójta gminy Kraszewice, który w opinii gości jest gwarantem współpracy, która zaowocuje w przyszłości.18 marca - Mistrzostwa Szkoły w Biegach przełajowych. W dniu dzisiejszym na starcie stanęli uczniowie naszej szkoły. Dziewczyny do pokonania miały dystans 800 m a chłopcy 1000 m.
Klasyfikacja przedstawia się następująco:

Klasa I - dziewczyny
I m Krawczyk Natalia
II m Roksana Gołdyn
III m Katarzyna Skrzypek

Klasa I - chłopcy
I m Bartczak Jakub
II m Mateusz Golanowski
III m Szydłowski Nikodem

Klasa II - dziewczyny
I m Stempin Julia
II m Natalia Mituła
III m Gałka Karolina

Klasa II - chłopcy
I m Kacper Jastrzębski
II m Łukasz Krupa
III m Bartosz Garncarek

Klasa III - dziewczyny
I m Aleksandra Bednarek
II m Aleksandra Skrzypek
III m Natalia Kolińska

Klasa III - chłopcy
I m Mariusz Golanowski
II m Kamil Gołdyn
III m Kacper Michalak

Klasyfikacja drużynowa
I m klasa IIa
II m klasa IIIb
III m klasa Ib

Gratulujemy zwycięzcom

 


Images: news16 marca w naszym Gimnazjum odbył się projekt edukacyjny pt. "Subkultury i sekty" dla klas IIa przygotowany przez uczennice tej klasy M. Krawczyk, P. Sibińską, K. Gałka, J. Dobosz pod opieką p. Wandy Noweta - nauczycielki historii i WOS.

Na spotkanie w ramach tego projektu została zaproszona p. Grażyna Biedka – kierowniczka Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno- Konsultacyjnego przy Sądzie Okręgowym w Kaliszu.

Uczniowie zostali zapoznani z rodzajami i charakterystyką grup,  ich działalnością, rozpoznawalnością w środowisku, zagrożeniami jakie niesie wstąpienie np. do sekty. Następnie młodzież obejrzała krótką prezentację i charakterystyczne stroje wybranych subkultur np. punki, skini, szalikowcy, hipisi. Spotkanie uświadomiło młodzieży , że ludzie w różnym przedziale wiekowym mogą „wpaść’ w niebezpieczeństwa związane z różnym sektami. Wszyscy uczestnicy słuchali z zainteresowaniem.Images: kosz10 marca - Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Koszykowej Chłopców
w Ostrzeszowie

Drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce i awansowała do etapu rejonowego. Serdecznie gratulujemy trenerowi i zawodnikom oraz liczymy na dalsze sukcesy.


9 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet.

Z tej okazji wszystkim paniom i koleżankom życzymy:


Zdrowia, szczęścia, pomyślności.

W każdej chwili moc radości,

Niech Wam pachną kwiaty, drzewa,

Niechaj wszystko "sto lat" śpiewa.09 lutego - w tym dniu w szkole zakończyła się akcja "Góra Grosza".

Udało nam się zebrać 678,84 zł.


Pierwszy semestr dobiegł końca. Po pierwszym półroczu średnia
i frekwencja klas prezentuje się następująco:

Średnia klas

III a - 3.49
  I a - 3.42
 II a - 3.36
  I b - 3.35
 II b - 3.32
III b - 3.14

Frekwencja

    I b - 95.4%
  III a - 94.6%
      I a - 93.06%
III b - 93%
 II b - 91%
 II a - 91.07%


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ
POMOCY W KRASZEWICACH

 

zdjęcia znajdziesz na:
https://www.facebook.com/wospkraszewice


WESOŁYCH ŚWIĄT
I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

Niech w nadchodzącym roku 2015 spełnią się Wasze wszystkie marzenia,
niech spełnią się nawet najbardziej nieosiągalne pomysły.
Składamy życzenia świąteczne pełne pozytywnych emocji i mamy nadzieję, że spędzicie te cudowne dni wraz z całą rodziną i znajomymi w doskonałych nastrojach i w równie świetnej harmonii.

15-19 grudnia - Noszenie przez całą społeczność szkoły kokard biało-czerwonych z okazji 96 rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

02 grudnia - W szkole odbył się turniej streetballa. W rywalizacji stanęło 6 drużyn. Na podium znaleźli się :
                                          
1. Kraszewice
                                         
2.  Mroczeń

3. Brzeziny


zdjęcia

28 listopada - Wycieczka klas I do wrocławskiego Afrykanarium oraz zwiedzanie Jarmarku Bożonarodzeniowego

21 listopada - Wycieczka do kaliskiego kina na film ,, Igrzyska Śmierci ''

20 listopada - Debata uczniów z nauczycielami pt. ,,Prawa ucznia''

18 listopada - Spotkanie z p. Radkiem Kuświkiem z uczniami klas III

07 listopada - W Kraszewicach odbył się XI Bieg Niepodległościowy   w zawodach brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Najlepsi okazali się :
                                  
Szkoły podstawowe
 
1.Doruchów
    
2. Mąkoszyce

3. Czajków
               
Gimnazja

1. Kobyla Góra
                                 
2. Doruchów
          
3. Kraszewice

Szkoły ponadgimnazjalne


1. ZS nr. 1 Ostrzeszów

2. ZS nr. 1 Ostrzeszów

3. UKS Zjednoczeni
                                                         
                           

04 listopada - Spotkanie z pisarką p. Jagiełło.

01 listopada - Warta honorowa harcerzy przy Grobie nieznanego Żołnierza oraz Grobie Powstania Styczniowego.

23 października - Lekcja historii online o ,, Żydach Polskich '' dla uczniów klas III

17 października - Spotkanie z pisarzem Krzysztofem Szymeczko

14 października - Otrzęsiny i ślubowanie klas I

07 października - Wycieczka klas I do planetarium w Potarzycy

05-09 października - Wizyta gości z Belgii i Hiszpanii
W dniu 6 października odbyły się zajęcia otwarte "Ice breakers - zajęcia integracyjne", których uczestnikami była grupa składająca się z uczniów gimnazjum oraz szkół z Hiszpanii i Belgii wraz z towarzyszącymi im nauczycielami. Zajęcia prowadziła nauczycielka języka angielskiego Anna Gatkowska. Ich głównym  celem było zintegrowanie grupy, ułatwienie wzajemnego kontaktu oraz przełamanie lodów i pokonanie nieśmiałości. Ponadto, zajęcia doskonale wspomogły proces przyswajania języka angielskiego oraz przygotowały uczniów do kolejnych zadań przygotowanych w ramach spotkania.

01 października - Wycieczka do kina na film ,, Miasto 44 ''

26 września - Apel z okazji 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego

19 września - Obchody 100 rocznicy powstania ZHP na ziemi ostrzeszowskiej

19 września - Sprzątanie świata

17 września - Biskupin - XX Jubileuszowy  Festyn Archeologiczny   ,,Kamień, brąz, żelazo''

17  września - Apel z okazji 75 rocznicy napaści ZSSR na Polskę

14 września - W Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Zawody Młodzików. Dwóm osobom udało się zająć miejsce na podium.

Elżbieta Karkoszka - III - rzut dyskiem
Aleksandra Skrzypek - III - rzut oszczepem

 04 września - Delegacja harcerek z Ostrzeszowa z okazji obchodów 100 lecia ZHP

03 września - Apel z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza

01 września - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Admin dnia sierpień 31 2014 07:21:43 · Czytaj więcej · 630 Czytań · Drukuj
Rok szkolny 2013/2014
Newsy

 

Images: tort.jpg Dziesiąte międzynarodowe spotkanie!

   Od 13 do 19 lipca 2014 r. w domach uczniów
i absolwentów Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków oraz Szkoły Podstawowej im. Mariana Falskiego w Kraszewicach, a także na terenie gminy Grabów nad Prosną przebywało 22 uczestników wymiany- mieszkańców gminy Meldorf, znajdującej się w pobliżu Kanału Kilońskiego, położonej w malowniczym landzie Szlezwik- Holsztyn nad Morzem Północnym.

zdjęcia

 


27czerwca zakończenie roku szkolnego.

 

Po trudach nauki wreszcie wakacje !!!

Rok szkolny zamykamy średnią szkoły 3,81

Średnie poszczególnych klas:

IIIa - 4,08

IIIb - 3,90

IIa - 3,61

Ia - 3,54

Ib - 3,44

IIb - 3,29

Pożegnaliśmy również absolwentów, którzy od września rozpoczną naukę w szkołach średnich. Życzymy im dużo sukcesów i pomyślności.


18 czerwca
w naszej szkole odbyła się Loteria Fantowa, w której wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z nauczycielami. Głównymi nagrodami były: rower, tablet i leżak. Zwycięzcami zostały nasze gimnazjalistki: Katarzyna Gałka- rower, Patrycja Sibińska- tablet, Karolina Gałka- leżak. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na chore dzieci. Wszystkim osobom i sponsorom serdecznie dziękujemy.

Uczniowie naszej szkoły m.in. Marta Warszawska, Agata Cegiełka i Wojciech Gierosz wzięli udział w "OUR WORLD" Pierwszym Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych, który odbył się w Brzezinach. Ich opiekunem była pani Anna Gatkowska. Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w klasyfikacji grupowej, zaś w klasyfikacji indywidualnej Marta Warszawska zajęła 2 miejsce, a Agata Cegiełka 3 miejsce.

Uczennica naszej szkoły Ewelina Nowicka została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu na opowiadania olimpijskie im. Jana Parandowskiego.

W ćwierć wieku po ważnych wydarzeniach w historii naszego kraju uczniowie i nauczyciele naszego Gimnazjum podkreślili istotę tamtych czerwcowych dni.
Za całość projektu "Lekcja Wolności" odpowiedzialna była pani Wanda Noweta - nauczyciel historii i wos w naszej szkole.
W ramach działań przygotowano uroczystą akademię i wystawę. Zaproszono wójta gminy Kraszewice, który przedstawił osiągnięcia gminy na przełomie ostatnich 25 lat. Następnie uczniowie klas III naszego Gimnazjum zapalili znicz pod tablicą Piotra Bednarza, działacza  "Solidarności Dolnośląskiej", który pochodził z naszych stron.
Oprócz tego uczniowie z kraszewickich szkół z inicjatywy pedagoga szkolnego posadzili "Dąb 25 - lecia".


04 czerwca - 25 rocznica  wolnych wyborów w Polsce. Z tej okazji odbyła się uroczysty apel na którym przedstawiono rys historyczny tych wydarzeń. Zorganizowano wystawę prac na temat tych historycznych wydarzeń.


03 czerwca Dzień Dziecka w naszej szkole. W ramach obchodów uczniowie zaprezentowali swoje pasje oraz talenty. Zostały przeprowadzone zawody sportowe w piłkę nożną oraz koszykową.
Rozegrany został również mecz w siatkówkę pomiędzy reprezentacją uczniów i pracowników szkoły. Wynik nie jest tak ważny jak zabawa i mile spędzony czas (pracownicy wygrali). GKRPA ufundowała kiełbaski, które przygotowali na grillu rodzice. Rodzice upiekli również ciasto.


28 maja
odbyło się spotkanie dziewczyn z naszej szkoły z panią pracującą dla firmy "Johnosos & Johnsos". Spotkanie "Od dziewczynki do kobiety" miało na celu profilaktykę raka piersi.

26-28 maja
odbyło się 3 dniowe szkolenie PSP z Ostrzeszowa w budynku szkoły "Zapoznanie z obiektem". 


21 maja
akcja "Cała Polska czyta dzieciom".


14 maja
w naszej szkole wystąpił duet akordeonowy z Łodzi.
Muzycy zaprezentowali największe światowe "przeboje" muzyki poważnej.

Dzisiaj również reprezentacja naszej szkoły brała udział w Powiatowym Turnieju "Bezpieczny powiat" w Siedlikowie. Tegoroczny udział możemy uznać za udany. Reprezentacja w składzie: Anna Karkoszka, Karol Golanowski i Wojciech Gierosz zajęła I miejsce. Gratulujemy.

6 maja
.
Przez radiowęzeł została nadana audycja poświęcona 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - Maja. Oprócz referatu mogliśmy posłuchać pieśni patriotycznych z tego okresu.

30 kwietnia
uczniowie klas drugich zaprezentowali Projekt Edukacyjny o temacie "Aktywność fizyczna- przymus czy przyjemność".


27 kwietnia
odbyły się obchody 10 rocznicy przystąpienia Polski do unii, na których przedstawiono wspaniale zorganizowaną przez wszystkie szkoły Akademię.

12 kwietnia
uczniowie naszej szkoły zaprezentowali część artystyczną na Centralnych Obchodach Dnia Olimpijczyka w Ostrzeszowie.


12 kwietnia
odbyło się spotkanie z Olimpijczykami w Ostrzeszowie z okazji 50 jubileuszowego Crossu Ostrzeszowskiego. W spotkaniu brali udział uczniowie naszej szkoły. Zdobyliśmy wiele cennych autografów, które zostaną wyeksponowane w Izbie Pamięci Olimpijskiej.

11 kwietnia
obyło sie w Ostrzeszowie podsumowanie plebiscytu na najlepszego sportowca roku.
Trenerem Roku został pan Dawid Sobieraj, a Patryk Palat został wyróżniony. Serdecznie gratulujemy.

10 kwietnia
w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami "Empatii", w którym uczestniczyły: kl. Ia, Ib, IIa, IIb. Rozmowy odbyły się na temat komunikacji, relacji i norm zachowania.


Ośrodek Rozwoju Edukacji nadał naszemu Gimnazjum zaszczytny tytuł "Szkoła Odkrywców Talentów" stanowiący wyróżnienie za prowadzenie systemowych działań odkrywających i wspierających zainteresowania i uzdolnienia dzieci i młodzieży.

Gimnazjum otrzymało certyfikat oraz szyld "Szkoły Odkrywców Talentów".

Nasza szkoła wraz z opisem działań została również umieszczona na ogólnopolskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów.


26 marca IV Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej
Do II etapu Konkursu zakwalifikowali się
 Marta Warszawska i Krzysztof Krajewski


4 marca
w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej w Piłce Koszykowej.

Klasyfikacja Dziewczyn:
1 miejsce- Kraszewice
2 miejsce- Kobyla Góra

Klasyfikacja Chłopców:
1 miejsce- Kraszewice
2 miejsce- Ostrzeszów Nr 2
3 miejsce- Kobyla Góra
GRATULUJEMY!!
27 lutego
odbyly się Mistrzowa Szkoły w Biegach po Szkole. Najlepszymi w szkołe  okazali się:

wśród dziewcząt:
1 miejsce-
Alicja Podgórska
2 miejsce- Malwina Dybowska
3 miejsce- Karolina Gałka, Aleksandra Bednarek

wśród chłopców:
1 miejsce-
Patryk Palat
2 miejsce- Sebastian Kozica
3 miejsce- Mateusz Wojewoda
GRATULUJEMY!!
20 lutego
odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim w piłce ręcznej, nasze gimnazjum zajęło IV miejsce.


30 stycznia naszą szkołę odwiedzili zdobywcy tegorocznej nagrody "Grammy"- Filharmonia kaliska. Pani M. Ciołek w imieniu całej szkoły złożyła zwycięzcom serdeczne gratulacje i przekazała skromny upominek. Na tym spotkaniu smyczkowie zaprezentowali nam słynne utwory Johanna Straussa (syna). 

Podczas finału w dniu 12 stycznia zebrano 10 266, 34 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom :-)

22. FINAŁ WOŚP  W KRASZEWICACH

niedziela, 12 stycznia 2014 r.

HASŁO: NA RATUNEK

NA ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ
 I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW
     
     W gminie Kraszewice  na powyższy cel odbędzie się  uliczna zbiórka pieniędzy. Zaopatrzonych w identyfikatory i puszki  dwudziestu pięciu wolontariuszy spotkamy  m. in. w okolicy kościoła parafialnego, kaplicy w Głuszynie i sklepu POLO. Sztab tegorocznej WOŚP mieści się w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Kraszewicach.
      Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do udziału.
                                                                                                 Organizatorzy

Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś Nowy Rok niech będzie czasem pokoju oraz realizowania osobistych zamierzeń.

Na zbliżające się święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś Nowy Rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/news-zyczenia-swiateczne,nId,409426?gclid=CIuu1KbT67sCFUVf3godRykAOg&utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Na zbliżające się święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś Nowy Rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/news-zyczenia-swiateczne,nId,409426?gclid=CIuu1KbT67sCFUVf3godRykAOg&utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

19 grudnia odbył się uroczysty Bożonarodzeniowy Apel, na którym uczniowie przygotowali krótkie przedstawienie. Zostały także ogłoszone wyniki poszczególnych konkursów.
Konkurs na najładniejszy stroik świąteczny:
Kategoria stroik:
1 miejsce-Katarzyna Studziańska, Szymon Bednarek- IIIB
2 miejsce-Aleksandra Skrzypek, Natalia Szmaj- IIB
3 miejsce- Cindarella Jastrzębska- IIA
Oryginalność:
Szymon Pędziwiatr, Norbert Pytko- IA

Kategoria stroik ekologiczny:
1 miejsce-Alicja Podgórska, Daria Helińska- IIIA
2 miejsce- Mateusz Wojewoda, Tomasz Krawczyk, Maciej Hanys- IIIA
3 miejsce- Karolina Załęcka- IIA

Gminny konkurs na choinkę świąteczną :
1 miejsce-Daria Szewczyk- IIA
2 miejsce- Aleksandra Bednarek- IIA
3 miejsce- Michał Korzański- IB
Wyróżnienia:
Dagmara Grzesiek, Natalia Kolińska- IIA

Konkurs ' Góra grosza':
1 miejsce- IIIA
2 miejsce- IIIB
3 miejsce- IIA

18 grudnia w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Turniej Wiedzy Ekologicznej. Uczniowie zaprezentowali makiety, które przedstawiały Gminę Kraszewice. Uczestnicy zajęli następujące miejsca:
1 miejsce- Gimnazjum Nr 2 Ostrzeszów
2 miejsce- Gimnazjum Czajków i Kraszewice
GRATULUJEMY!


8 listopada odbył się X Jubileuszowy Sztafetowy Bieg Niepodległościowy upamiętnienia 95 rocznicy odzyskania niepodległości. Tego dnia również odbyła się akademia, na której wystąpili uczniowie naszej szkoły. Oto wyniki klasyfikacji drużynowej:
Szkoły podstawowe:
1. Doruchów
2. Mąkoszyce
3. Mikstat

Gimnazja:
1. Kobyla Góra
2. Doruchów
3. Kraszewice I

Szkoły ponadgimnazjalne:

1. ZS nr 1 Ostrzeszów I
2. II LO Kalisz
3. ZS nr 1 Ostrzeszów II

zdjęcia

 14.10 to Dzień Edukacji Narodowej. W dniu tym pamiętaliśmy o naszych nauczycielach składając im najserdeczniejsze życzenia.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły tego dnia odbyły się również otrzęsiny klas I.

Pierwszym punktem uroczystości było wypicie mikstury przygotowanej przez klasy II. Prezentacją strojów rozpoczęliśmy o godz. 10:00 upragnione i długo oczekiwane kocenie. Najpierw wystąpiły dziewczyny z kl. Ia, które przebrały się za Myszkę Mini, potem na sali prezentowali się chłopcy w roli Mańka Złotej Rączki. A następnie dziewczyny z kl. Ib w przebraniu Jasminy, a chłopcy w strojach Piotrusia Pana. Zwycięzcom wręczono nagrody. Kolejnym punktem programu były konkurencje i parada uczniów naszej szkoły po ulicach Kraszewic. Oficjalna część otrzęsin odbyła się o godz. 17:00, na którą przybyli rodzice i zaproszeni goście. Część te ubogacił występ kl.I oraz różne konkursy. Również ważnym wydarzeniem było ślubowanie uczniów wchodzącym w mury naszej szkoły. Uroczystość tę uświetniła dyskoteka.07 października
w naszej szkole odbył się koncert Filharmonii Kaliskiej. Odwiedził nas kwartet smyczkowy. Pan prowadzący opowiadał nam o tańcach stylistycznych. Zagrali nam piękne utwory takiej jak: Menuet, Gawler, Dziadek do orzechów, Taniec z szablami, Taniec węgierski, Polka i Walc wiedeński.
W dniach 16-20 września 2013 roku grupa 34 uczniów z klasy IIIa i IIIb plus 3 opiekunów, brała udział w turnusie profilaktycznym zorganizowanym przez Regionalne Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogaźnie.
Celem zajęć było uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z: -komputerem i internetem,
-alkoholem i nikotyną ,
-agresją i przemocą.
Ponadto uczniowie uzyskali wiedzę na temat:
-zależności pomiędzy prawidłowym odżywianiem, aktywnością fizyczną, a zdrowiem człowieka,
-rodzajów komunikacji (werbalna, niewerbalna, jedno i dwukierun>

9 grudnia odbył się mikołajkowy wyjazd pierwszoklasistów do kina do Kalisza na film p.t. "Kraina lodu".

 Images: mikolaj
6 grudnia
naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Wszyscy uczniowie, nawet ci niegrzeczni otrzymali po małym upominku.


3 grudnia w naszej szkole odbył się Międzygimnazjalny Turniej Streetballa o puchar dyrektora Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Kraszewicach. W zawodach brało udział 6 szkół gimnazjalnych.

Wyniki:
1. Kraszewice
2. Brzeziny
3. Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie
4. Kobyla Góra
5. Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Kępnie
6. Mikstat

29 listopada odbył się w Kaliszu sześciomecz, w którym brały udział miasta tj. Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Żerków, Środa Wielkopolska, Poznań i Ostrzeszów.
Wyniki:
I m. w biegu na 2000m- Patryk Palat
II m. w biegu na 1000m- Sebastian Kozica
IV m. w skoku w dal- Alicja Podgórska.

Bardzo dobrze zaprezentowały się:

Julia Stempin- 1,35m w skoku wzwyż
Karolina Gałka- 1,25m w skoku wzwyż

11 listopada odbyła się uroczysta msza św.upamiętniająca kolejną rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po czym delegacje kowa),
-stresu i jego wpływu na życie człowieka,
-asertywności,
-poprawnych nawykach higienicznych związanych z kulturą spożywania posiłków,
-znaczenie edukacji w życiu człowieka.
[galeria zdjęć ]

8 września - Krzysztof Krajewski został Idolem Publiczności  podczas edycji Ostrzeszowskiego Idola - GRATULACJE !!!

2 września - rozpoczęcie roku szkolnego. Po uroczystej mszy świętej pani dyrektor powitała wszystkich nauczycieli i uczniów po wakacyjnym wypoczynku.
Minutą ciszy uczczono ofiary II wojny światowej
.

Piąta wizyta w Niemczech

Uczestnicy wymianyOd 5 do 13 lipca 2013 r. w domach mieszkańców gminy Meldorf znajdującej się w pobliżu Kanału Kilońskiego, położonej w malowniczym landzie Szlezwik – Holsztyn nad Morzem Północnym przebywało 24 uczestników wymiany. Już po raz piąty dzięki zaangażowaniu nauczycieli pracujących w kraszewickim gimnazjum (Marii Ciołek i Ewie Nowickiej), wójta gminy Kraszewice Józefa Olszewskiego oraz Marion Mahn i jej męża Haralda (burmistrza Schafstedt) można było zorganizować kolejne spotkanie w ramach polsko- niemieckiej wymiany młodzieży. Środki na wypoczynek urząd gminy otrzymuje od Fundacji Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży.Uczestnicy poznawali kulturę, zabytki i piękne zakątki kraju naszych sąsiadów. W Hamburgu- Wolnym i Hanzeatyckim Mieście, które w 2011r. otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości Celem kolejnej wyprawy stała się stolica landu Szlezwik Holsztyn- Kilonia, miasto nad wodą i wrotado Morza Bałtyckiego. Eleganckie statki wycieczkowe cumujące przy mieszczącym się w centrum Cruise Terminal Ostseekai zapraszają w niezapomniany rejs. Spacer Holstenstraβe, jednym z najdłuższych niemieckich deptaków, jest wspaniałym przeżyciem.
Wielu wrażeń dostarczył nam całodniowy pobyt w Serengeti- Park Hodenhagen, gdzie na 200 hektarach powierzchni  czeka mnóstwo atrakcji (Tierwelt i 10- kilometrowa trasa wśród biegających swobodnie po parku dzikich zwierząt; Dschungel- Safari – ekscytująca i pełna przygód wycieczka otwartym jeepem; Affenwelt i 200 szalejących wokół małp; Wasserwelt dla odważnych: z karuzelami, 17- metrową wieżą, okrętem- huśtawką, torem wodnym, atrakcje wywołujące niezapomniane emocje.
Piątek (dzień wyjazdu) był dniem rodzinnym. Czas spędzano na zakupach, pływaniu i jeździe konnej oraz poznawaniu historii i legend związanych z regionem.Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi zorganizować wyjazd i pozwolili młodzieży przeżyć wspaniałymi pełen wrażeń tydzień. Dziękuję rodzicom za ich otwartość i gotowość do podjęcia międzynarodowej współpracy.

zdjęcia


Admin dnia wrzesień 18 2013 11:20:57 · Drukuj